Najlepsze utwory
Ostatnio dodane

Ogólnopolski Konkurs im. Andrzeja Krzyckiego

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie im. Andrzeja Krzyckiego na Debiutancką Książkę Poetycką. Celem Konkursu jest wypromowanie młodych polskich poetów i umożliwienie im debiutu książkowego oraz promocja Gniezna – jako Pierwszej Stolicy Polski – Miasta Poetów.

W Jury Konkursu zasiądą: Krzysztof Kuczkowski (redaktor naczelny „Toposu”) - przewodniczący, Krzysztof Szymoniak (UAM), Dariusz Dziurzyński (UW), Marcin Orliński oraz Dawid Jung (redaktor naczelny „Zeszytów Poetyckich”).

Organizatorem Konkursu jest Urząd Miejski w Gnieźnie oraz Miejski Ośrodek Kultury im. Klemensa Waberskiego w Gnieźnie, a partnerem Prymasowskie Wydawnictwo „Gaudentinum”, które ufundowało nagrodę główną - wydanie zwycięskiego projektu książki.

Konkurs skierowany jest do młodych literatów, którzy nie przekroczyli jeszcze 30. roku życia. Zgłaszać należy projekty książek poetyckich (maks. do 50 wierszy) w formie elektronicznej na adres [email protected]. Prace można nadsyłać do 5 września 2010 r. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi podczas tegorocznej, drugiej już edycji imprezy literackiej: „SŁOWO-TOK” w Gnieźnie od 1 do 2 października 2010 r.  

Dyrektor Festiwalu: Piotr Wiśniewski
email: 
[email protected],
tel. (61) 426-04-60.

Regulamin Konkursu zamieszczono na stronie: 
www.gniezno.eu. Serdecznie zapraszamy do udziału!