Ostatnio dodane opowiadania
Najlepsze opowiadania

Waga dyktatów prawnych.

Waga dyktatów prawnych”.

 

„Teodozjusz Wielki pozwalał ochotnikom barbarzyńskim odchodzić z armii na własne życzenie pod warunkiem dostarczenia na swoje miejsce innego zbrojnego”.

„Zmierzch Rzymu”.

 

Prawa ustalane, a najważniejsze przez Filozofów i Myślicieli pojawiają się już w Antycznej Grecji lub na Półwyspie Iberyjskim, Bałkanach oraz wśród Plemion Germańskich już za czasów pierwszych Plemion Wasalnych.

„Prawo”, czyli jakby „święta biblia” dla wszystkich zajmujących się nim zawodowo, ponieważ działających według zasady: „Duralex sed lex”.

I wiąże wszystkie dziedziny życia razem, tak jak łańcuch spajając je w całość niczym nieodłączne dla przykładu Etos Rycerski i Rycerz, który go przestrzegał.

Pierwsze prawa to nic innego jak tylko zbiór zasad kierowanych przez Ludzi w kierunku innych Ludzi, których miały obejmować one w taki sam sposób.

 

Teodozjusz spisał Ich najwięcej spośród wszystkich Cesarzy Rzymskich.

Jego Kroniki i podania wszystkich Jego Współpracowników to nic innego jak tylko zbiór bezcennych zasad i drugi po Kodeksie Hammurabiego Taki Zestaw Zasad, który w niektórych krajach stał się nawet częściowo fragmentem Konstytucji.

 

Logicznie rzecz rozumując podam na ten przykład fragment z Kodeksu Hammurabiego, który po czasie stał się nawet częścią Koranu- Świętej Księgi Islamu, a brzmi On: „oko za oko, ząb za ząb”, co w tłumaczeniu praw teraźniejszych w Krajach Emiratów Arabskich oznacza iż „złodziejowi ucina się rękę, a zdradę małżeńską każe śmiercią itd...”.

Dalszym przykładem, który podałam jest przykład cytatu obowiązującego względem zamiany, a zahaczający o metodykę prawną działającą w Armiach na całym świecie.

Przy czym już nie jest ona tak dosłowna jak w przypadku, kiedy mowa o czasach przeszłych, minionych...

 

Teraz zamianę ową stanowi pobór spośród ochotników lub rekrutów Wojsk Stacjonujących na danym terytorium, dlatego też zostają one szkolone i werbowane, czasami niestety na niekorzyść „jednostek stacjonujących”.

W Plemionach Germańskich abstrahując do tego co już napisałam występowało prawo według którego mieli oni zasadę werbowania jednostek w wypadku, kiedy zabrakło Im sił we własnym zakresie, ta przykładowa historia odnosi się również do przypadku dzisiejszych Wojsk Stanów Zjednoczonych oraz sił Wojsk NATO, czyli Paktu podpisanego według którego Wojska Międzynarodowych Sił Zbrojnych mają prawo do podejmowania ochotników spośród mężczyzn urodzonych pomiędzy 21, a 45 rokiem życia do „czynnej służby” w wypadku braku rekrutów oraz sił poborowych wśród własnych Armii Sił NATO- wskich.

 

Dalej idąc tych praw, które zostały już spisane jest znacznie więcej i funkcjonują do dziś, a opierają się tylko i wyłącznie na powyższej zasadzie, kolejnym z nich jest...

 

Dorota Surdej.