Obraz tła Poetica

Wiersze i opowiadania — portal literacki

Czytaj i publikuj wiersze, opowiadania, artykuły i felietony

Wiersze

- My ludzie -

100026937595362695255

Jerzy
Jerzy
28 maja 2026·1 min czytania·17 Odwiedziny
3

Przecież my są zwykli ludzie

Panie Boże

i nie chcemy w naszych sercach

jak najgorzej

Ale gdzie tam Panie nam do

Twej mądrości

W nas jest ciągle wiele zła

i pazerności

Wiele w nas jest pragnień

tych nieoczywistych

Grzesznych myśli i zachcianek

też nieczystych

Pęd do władzy i wielkości

głupie żądze

Nasze ego zamieniamy

na pieniądze

Wciąż dzielimy kto jest bliskim

kto dalekim

A nie myśląc że każdy z nas

jest człowiekiem

Twoje dzieło wciąż niszczymy

niestrudzenie

Najpiękniejsze co nam dałeś

czyli ziemię

Jeśli nasze waśnie - wojny

nie ustaną

Nawet groby się tu nasze

nie ostaną

Daj nam więcej siły Twej

by się zjednoczyć

Dojrzeć wreszcie całe zło

na własne oczy

Daj naprawić nam co jest

do naprawienia

Zanim przeklną nas następne

pokolenia

Jerzy

Napisane przez

Jerzy

Rapina - mea Pernices - mea

Oceń utwór

Wyjątkowe

6.00 na 6 (1 ocena)

Komentarze

, aby skomentować

Eliza Beth
Eliza Beth·28 maja 2026

Wiersz pełen słusznego potępienia dla zgubnej działalności człowieka, która prowadzi na manowce czasów, jakim jest kres i potrzeba resetu ludzkości. Takiego swoistego odnowienia, oczyszczenia, którego dokonać może tylko sam Bóg. W przekazie wiersza zwracasz się z prośbą o siły dla tych, którzy widzą potrzebę naprawy świata, aby uniknąć ostatecznej zagłady, by przyszło pokolenie mogło w dobrostanie żyć. Kolejny wiersz do głębokiej refleksji. Pozdrawiam zamyślona.

0
Jerzy
Jerzy·28 maja 2026

Witam Cię serdecznie dokładnie o to mi chodziło . Jednak nie chciałem Cię wpędzać w zadumę nad naprawianiem świata . Kiedyś pytałaś czy coś w tym stylu opublikuję . Tak więc sugeruję - nie zawracaj sobie głowy jest przecież tyle fajniejszych rzeczy do robienia Pogodnych i wesołych myśli i pomysłów na popołudnie .

0
Eliza Beth
Eliza Beth·28 maja 2026

Witaj Jerzy milutko Nie uważam, aby zaduma była czymś złym, a przeciwnie i ja osobiście to lubię. Tak więc zastanawianie się, jakie scenariusze mogłyby powstać w temacie naprawy świata to jest coś, co pozwala mi zastosować je w moich np. futurystycznych opowieściach. Pisanie jest tym fajnym zajęciem ;-) Dzięki wielkie i wzajemnie - sympatycznej reszty dnia Ci życzę ;-)

0