Nie czekaj już w życiu na nic
nie zajmuj się sprawdzaniem
co ma przyjść, przyjdzie samo
bądź jak obserwator – widz
obstawaj za swoim zdaniem
i też nie sprzedawaj go tanio
***
teraz czekając tracisz tylko czas
różne ważne sprawy się ścielą
a zaniedbania się jakże mszczą
bywa, że czekanie irytuje nas
wtedy przykre rzeczy się dzieją
nasze myśli w domysłach brną
***
nie czekaj, ciesz się tym co jest
to na co czekasz może nie nadejść
bądź tu i teraz, nie może kiedyś
odpuść już sobie i miej ten gest
pełne spokoju i dobra życie wieść
i mógł szczęścia doświadczyć byś
***
a tego o czym myślisz, może nie być
po co już w złudnej nadziei trwać
w oczekiwaniu jest też i roszczenie
czy nie lepiej w wolności zawsze żyć
na stratę czasu przecież cię nie stać
bywa, że iluzja to tylko marzenie
***
nie oczekuj więc i się nie zatrzymuj
idź prosto już swoją ciekawą drogą
i doceń wreszcie co w nim już masz
nie tylko bliskie sobie osoby miłuj
i odrzuć myśl, czekania z trwogą
inny lepszy cel sobie w życiu wskaż
18.10.2023 r. godz. 16:48
Elizabeth
