Katastrofą są wojny i agresja
to nie jest do zaakceptowania
co takiego trzeba mieć w głowie
aby przyzwolenie nadawać temu
kim trzeba być to zastanawiające
jakim podłym być człowiekiem
by prowokować takie zapędy
mieć tylko zachłanność w sercu
hegemon uzurpator chory nacjonalista
nie myśli że to co ma dla innych
i jemu przecież może się zdarzyć
drań, egoista i bezczelny sadysta
czy nie wystarczy tego co dostępne
i musi sięgać jak po swoje po cudze
jednak bogacą się tylko jednostki
a zwykły człowiek znów klepie biedę
może niech ci co chcą wojować
między takimi samymi wojują
i doświadczają utraty bliskich i mienia
a innym niech życia nie rujnują
co jest w tym że tak bardzo trudno
by było między ludźmi porozumienie
aby w pokoju problemy rozwiązywać
zdrowie i życie innych szanować
człowiek do egzystencji i szczęścia
potrzebuje tylko czystej Miłości
wszystko inne samo zaistnieje
gdy damy jej pierwsze miejsce
w Miłości nie ma miejsca na wojny
agresję mordy i niegodziwość
jej atutem jest łaskawa mądrość
szczera wyrozumiałość i cierpliwość
gdyby wyłączyć z głowy złe myślenie
na korzyść tylko tego co niesie dobrego
jaki świat piękny mógłby być wtedy
i bezmiar życia w pokoju godnego
220.06.2026 r. godz. 20:19
Elizabeth
