Na szachownicy stawiamy piony
tuż po kolejnej parti przegranej
Z nadzieją wiarą że tym razem
już się napewno odegramy
Rewanż weźmiemy za porażkę
znów mamy Króla czy Królową
W sercu zawziętość i nieugiętość
podbudowaną strategią nową
Czarne czy białe nie ma znaczenia
bo to nie bierki , puzzle czy kości
Jeśli wygramy to na pewno
będzie to czerwień kolor miłości
Jeśli przegramy to jak wojownicy
kiedyś siądziemy - znów
do szachownicy
